Kontaktinė informacija:
Telefonas: 8 668 00 000
El. paštas: info@seimospsichologas.lt
Kalvarijų g. 1
LT-09310, Vilnius, Lietuva
Žemėlapis..
Netiesa, kad žinojimas yra blogai. Žinojimas užgesina baimes, įveikia abejones, žadina stiprybę, tvirtumą ir ryžtą, atveria tikrąjį tikėjimą.- Astrėja
Neištikimybės klystkeliai: kaip per anksti „neiššokti iš traukinio“?
lrytas.lt Psichologė Laura Bratikaitė 2012-02-25 23:36
Neištikimybė - vienas sunkiausių išbandymų poros gyvenime. Svarbu suprasti, kad tai – ne kažko pabaiga (pvz., laimingos santuokos), bet ir ne pradžia (pvz., nelaimingo šeimyninio gyvenimo). Neištikimybė – tai tarpinė stotelė, liudijanti apie tai, kad traukinys kažkada jau pajudėjo tam tikra kryptimi ir kad kelionė dar nesibaigė (nors kai kurie paskubėję „išlipa iš traukinio“, net ir neišsiaiškinę, kur jie važiavo ir dėl kokių priežasčių būtent ten).
Jei jums taip atsitiko, pasistenkite ramiai apžvelgti savo santykius ir pagalvoti, ko jums abiems visgi trūko šeimyniniame gyvenime: gal dviese praleidžiamo laiko, gal ramybės namuose dėl nesibaigiančių barnių, gal domėjimosi vienas kitu ir t.t.
Kitas svarbus momentas – paprastai naują porą sukūrę žmonės tarsi perspėja vienas kitą, kad „neištikimybės tau neatleisiu“, tačiau retai kada iš esmės patys apgalvoja, kaip jie asmeniškai suvokia neištikimybę, ką jie laiko neištikimybės veiksmu ir pan. Nekalbant jau apie tai, kad tarpusavyje apie tai atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėtų.
Ir tik tada, kai panelė neištikimybė pasibeldžia į duris, prasideda dramatiški ir skausmingi aiškinimaisi, ar tam tikrą veiksmą galima priskirti neištikimybei ar ne („O kas čia tokio, kad ji man parašė sms ir pasiteiravo mano sveikatos?“, „Negalvojau, kad tu taip reaguosi į tai, kad papietavau su kolege“, „Tai gi čia tik virtualus susirašinėjimas – šiaip blevyzgos!“ ir t.t.).
Kitaip tariant, „įstatymai šeimoje imami kurti tik po fakto“. Taigi, jeigu jūsų šeimoje šie dalykai nebuvo aptarti ir nebuvo apibrėžtos elgesio ribos, pirmosioms emocijoms atslūgus, toks pokalbis visgi turėtų įvykti.
Trečias dalykas, kurį vertėtų žinoti, kad išaiškėjus neištikimybei, beveik visuomet “išduotajam” pasireiškia stipri emocinė reakcija (kaip dažnai sakoma, jaučiuosi „išmuštas iš vėžių“), kuri paprastai yra neadekvačiai per didelė, palyginus su tuo, kokią reikšmę neištikimajam iš tiesų turėjo nesantuokinis ryšys.
Taip, taip, tikiu, kad skaudu, tiesiog noriu pasakyti, kad greičiausiai jūsų sutuoktiniui tie santykiai nebuvo tiek reikšmingi, kad būtų verti jūsų skausmo ir ašarų. Tačiau būtent dėl to, kad ši žinia skaudžiai sužeidžia, susigyvenimas su tuo užtrunka ne vieną mėnesį ir pareikalauja didelės kantrybės iš abiejų partnerių.
Todėl duokite sau, mylimajam ir santuokai laiko, kad nusistovėtų jausmai, išsigrynintų tikrasis santuokos matymas, kad sutuoktinis turėtų galimybę prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir galėtų dėti pastangas.